Pozostałe wskazówki

ZABEZPIECZENIA PRZED BURZĄ I WIATREM

Jeśli przedsionek firmy Isabella jest prawidłowo rozłożony a wszystkie śledzie dobrze przymocowane jest mało prawdopodobne, aby burza/wiatr uszkodził/zniszczył konstrukcję przedsionka. Do każdego przedsionka dołączone są linki na narożne oraz środkowe rurki stelaża. Powinny zostać od razu po rozłożeniu przedsionka zamontowane. W żadnym wypadku nie wolno umieszczać linek na trzpieniach na dachu przedsionka czy na haczykach na rurce należącej do daszku przed przedsionkiem. Ani trzpienie dachowe ani haczyki nie są na tyle wytrzymałe. Istnieje niebezpieczeństwo, że zostaną uszkodzone bądź zniszczone. Poza tym większość przedsionków Isabella posiada specjalne pierścienie antywiatrowe, do których pasują elastyczne gumki – pętelki, które powinny zostać zamontowane, jeśli przedsionek jest narażony na mocne wiatry. Jeśli nie zostaną użyte te specjalne mocowania istnieje możliwość, że pierścienie popękają. Oczywiście dobre naciągnięcie, napięcie poszycia przedsionka w żadnym wypadku nie regulują linki „przeciwsztormowe”. Ten sposób jedynie może zniekształcić całą formę przedsionka, ponieważ okna oraz szwy będą krzywe. Linki muszą luźno wisieć, a tylko w przypadku silnego wiatru napinać się, kiedy poszycie przedsionka jest w ruchu. Jeśli chcą Państwo w dodatkowy sposób zabezpieczyć przedsionek przed wiatrem można zaopatrzyć się w dodatkowe rurki dachowe, które bez wiercenia w blasze przyczepy można łatwo zamontować za pomocą opatentowanego systemu FixOn. Zarówno dodatkowe rurki jak i uchwyty FixOn są dostępne jako wyposażenie dodatkowe u przedstawicieli firmy Isabella.


Większe, plastikowe śledzie (30cm) oraz element do napięcie linek przeciwwiatrowych IsaLink, które pasują do wszystkich standardowych przedsionków Isabella od 1978 roku, są do nabycia, jako wyposażenie dodatkowe u przedstawiciela firmy Isabella.

FARTUCH PRZECIWWIATROWY / OSŁONA NA KOŁO

Każdy przedsionek firmy Isabella posiada na wyposażeniu seryjnym fartuch przeciwwiatrowy oraz osłonę na koło. Osłonę przeciwwiatrową wsuwa się w szynę w listwie dolnej przyczepy kempingowej. Do seryjnego wyposażenia dołączona jest biała, plastikowa, podwójna szyna, w której dolną część wsuwa się fartuch przeciwwiatrowy (w wolne miejsce przy kole). Na koniec wsuwa się osłonę na koło z wypustem w drugą część białego profilu, przez co łączymy stabilnie osłonę dolną z osłoną na koło. Następnie należy zaznaczyć miejsca zatrzasków osłony na koło i przymocować je na ścianie przyczepy.

HERCULES TWIN

Hercules Twin to „mały” wynalazek, który jest bardzo pomocny do prawidłowego rozłożenia przedsionka. „Pomocnik”, który zaoszczędzi Państwa siły, umożliwia bowiem bez nakładu siły idealne napięcie rurek stelaża stalowego jak i karbonowego. Przedsionki Isabella są przystosowane do mocnego napięcia poszycia, co zapobiega przetarciom materiału oraz zbieraniu się wody na dachu.