Czyszczenie i konserwacja

Na nieszczelność - AquaTex – spray impregnujący

Jeśli mimo wszystko przedsionek przecieka w niektórych miejscach, można rozwiązać ten problem za pomocą sprayu impregnującego Isabella AquaTex, który zawiera jako czynnik aktywny dwutlenek węgla i dlatego nie uszkadza materiału. Ważne jest, aby przed użyciem sprayu impregnującego dokładnie wyczyścić materiał. Poszycie przedsionka musi być suche! Spray nie działa na stare, kilkuwarstwowe złogi.

Impregnacja powinna być przeprowadzona zazwyczaj po wewnętrznej stronie poszycia przedsionka, ponieważ nie zawiera tak wiele brudu, który utrudnia działanie impregnatu. Jeśli pojawiają się nieszczelności w materiale, AquaTex przenika w materiał, aktywnie działając również na stronie zewnętrznej. Jeśli materiał przedsionka jest mocno przesuszony istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia plam na zewnętrznej stronie przedsionka po impregnacji wewnątrz. W takich przypadkach jest konieczna impregnacja materiału z zewnątrz.

NIE ZAPOMINAMY: Przed impregnacją należy materiał wyczyścić, także od wewnętrznej strony! Ta zasada dotyczy szczególnie sytuacji, kiedy w przedsionku palone są często papierosy. Nikotyna osadza się na wewnętrznej stronie poszycia i niszczy impregnację. Nie jest możliwe skuteczne przeprowadzenie impregnacji bez zlikwidowanie złogów nikotynowych na materiale.

Na wszelki wypadek dobrze jest posiadać pod ręką AquaTex, gdyż jego właściwości pomocne są w wielu różnych sytuacjach takich jak np., jeśli jest trudno wsunąć przedsionek w szynę w listwie przedsionkowej – AquaTex rozpyla się na całej długości szyny i przedsionek wsuwa się bardzo łatwo. Spray nadaje się również do „natłuszczania” zamków błyskawicznych oraz do usuwania plam. Aqua Tex można użyć również do impregnacji obuwia, jednym słowem zakup impregnatu to dobra inwestycja.

Czyszczenie poszycia przedsionka oraz okien

Nie używać żadnych detergentów!
Do czyszczenia poszycia przedsionka zabronione jest używanie wszelkich mydeł. Potrzebne jest jedynie duża ilość wody oraz szczotka z miękkim włosiem. Po „opłukaniu” przedsionka należy za pomocą szczotki oraz wody zmyć brud z poszycia. Na koniec należy jeszcze raz spłukać przedsionek czysta woda. Ta czynność powinno się powtarzać kilka razy w czasie sezonu. Szczególnie dach, ściany boczne oraz elementy narożnikowe powinny być dokładnie czyszczone. W ten sam sposób należy również czyścić okna. Nigdy nie należy używać spirytusu lub płynów do czyszczenia okien. Powyżej opisane rady dotyczące czyszczenia przedsionków wykonanych z akrylu.
Firanki okienne w przedsionkach Isabella należy prać w temperaturze 30C.

UWAGA!
Firanek nie należy wirować!

STELAŻ STALOWY

Standardowy stelaż w przedsionku Isabella wykonany jest z ocynkowanej stali, z lekkimi elementami plastikowymi typu narożniki, krzyżaki. Rurki występują seryjnie w komplecie z elementami sprężynowymi, dlatego bardzo ważne jest, aby przy rozkładaniu i składaniu przedsionka bardzo ostrożnie się z nimi obchodzić, aby nie uszkodzić sprężyn. Proponujemy Państwu obchodzenie się ze stelażem jak z własnym autem, tzn. należy czyścić rurki z brudu i piasku, powierzchnie zewnętrzne można przetrzeć woskiem. Ten sposób pozwoli zachować stelaż na dłużej w nienagannym stanie. Wszelkie trzpienie w narożnikach oraz w łączeniach krzyżowych są wyposażone w uszczelki, które muszą być zawsze dobrze napięte pomiędzy stelażem a poszyciem przedsionka. Uszczelki są gwarancja na to, że woda nie przeniknie do środka. Można zamontować uszczelki na zewnątrz, aby dodatkowo chronić przedsionek. Dostępne jako wyposażenie dodatkowe do przedsionków Isabella.

STELAŻ IXL

Stelaż IXL z włókien karbonowych, który dostępny jest do wielu modeli przedsionków Isabella nie wymaga specjalnej pielęgnacji, pomijając usunięcie brudu z rurek.
Jeśli elementy napinające zbyt mocno się ślizgają, należy przetrzeć wewnętrzną stronę elementów oraz rurkę spirytusem. Tak jak przy stelażu stalowym wszystkie trzpienie w narożnikach oraz na łączeniach krzyżowych są wyposażone w uszczelkę.